Δύο μετάλλια για την Ελλάδα στη Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής της Αθήνας

Δύο μετάλλια για την Ελλάδα στη Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής της Αθήνας

Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε φέτος στην Ελλάδα για πρώτη φορά μετά από 14...
22 Σεπτέμβριος 2019, 13:27
Πορεία μαθητών για την κλιματική αλλαγή στο κέντρο της Αθήνας

Πορεία μαθητών για την κλιματική αλλαγή στο κέντρο της Αθήνας

Η σημερινή δράση εντάσσεται στο πλαίσιο του παγκόσμιου μαθητικού κινήματος...
20 Σεπτέμβριος 2019, 15:09
Παγκόσμια απεργία για το κλίμα: Πάνω από 5.000 κινητοποιήσεις σήμερα σε όλο τον κόσμο

Παγκόσμια απεργία για το κλίμα: Πάνω από 5.000 κινητοποιήσεις σήμερα σε όλο τον κόσμο

Στους δρόμους χιλιάδες μαθητές σε Αυστραλία και Ειρηνικό έδωσαν το......
20 Σεπτέμβριος 2019, 12:40
Σοκ από σποτ για τις ένοπλες επιθέσεις στα σχολεία στις ΗΠΑ

Σοκ από σποτ για τις ένοπλες επιθέσεις στα σχολεία στις ΗΠΑ

Δημιουργήθηκε από γονείς που έχασαν τους αγαπημένους τους στο σχολείο Sandy...
19 Σεπτέμβριος 2019, 10:43
Λειτουργικά αναλφάβητοι πολλοί μαθητές Λυκείου στην Ελλάδα

Λειτουργικά αναλφάβητοι πολλοί μαθητές Λυκείου στην Ελλάδα

Στοιχεία-σοκ από την ανεξάρτητη Αρχή για την εκπαίδευση.
13 Σεπτέμβριος 2019, 13:14
11 Σεπτέμβριος 2019, 17:01
Μαθητής έβγαλε όπλο μέσα στο σχολείο στην Κρήτη!

«Πρώτο κουδούνι» στα σχολεία το πρωί της Τετάρτης

Η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Παιδείας σε σχολεία για τον αγιασμό.
10 Σεπτέμβριος 2019, 20:45
Ανοίγουν τα σχολεία την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

Ανοίγουν τα σχολεία την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

Αντίστροφη μέτρηση για το πρώτο κουδούνι της σχολικής χρονιάς.
8 Σεπτέμβριος 2019, 19:19