ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΚΥΡΙΑΚΗ11 - 13
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
2015

«19ο Μοθοπωρί Αρωθυμίας 2015» από τον Σύλλογο Ποντίων Ελευθερίου Κορδελιού

«19ο Μοθοπωρί Αρωθυμίας 2015» από τον Σύλλογο Ποντίων Ελευθερίου Κορδελιού - Cover Image

Ο Σύλλογος Ποντίων Ελευθερίου Κορδελιού σας καλεί στις εκδηλώσεις που διοργανώνει με τίτλο «19ο Μοθοπωρί Αρωθυμίας 2015», που θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 11, το Σάββατο 12 και την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 20:00, στην πλατεία Ελευθερίου Βενιζέλου Ελευθερίου Κορδελιού στο μνημείο Γενοκτονίας.

Πρόγραμμα εκδηλώσεων:

Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου

  • Χορωδία από τον Σύλλογο Ποντίων Ελευθερίου Κορδελιού 
  • Αρχάριο μικρό  τμήμα του Συλλόγου Ποντίων  Ελευθερίου Κορδελιού 
  • Χοροί του Πόντου από τον Σύλλογο Ποντίων Μενεμένης «Εύξεινος Πόντος»
  • Χοροί από του Σύλλογο Σμυρναίων Μικρασιατών Ελευθερίου – Κορδελιού «Η Αγία Φωτεινή»

Καλλιτεχνικό πρόγραμμα με τους: Γιώτη Γαβριηλίδη (τραγούδι), Δημήτρη Κουγιουμτζίδη (λύρα), Μπάμπη Ιορδανίδη (τραγούδι), Ανδρέα Κουγιουμτζίδη (λύρα), Κώστα Καλούση (τραγούδι), Αλέξανδρο Αλχαζίδη (λύρα), Σάββα Ζαπουνίδη (τραγούδι), Κώστα Ζαπουνίδη (τραγούδι), Γιώργο Ζαπουνίδη (λύρα), Αντωνία Καραγιαννίδου (τραγούδι) και Κώστα Κυριακίδη (λύρα).
 

Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου

  • Μεσαίο χορευτικό του Συλλόγου Ποντίων  Ελευθερίου Κορδελιού 
  • Χορευτικό ενηλίκων του Συλλόγου Ποντίων  Ελευθερίου Κορδελιού 
  • Χοροί από τον Σύλλογο Κατοίκων Ν. Πολιτείας
  • Χοροί από τον Σύλλογο Κεχρόκαμπου

Καλλιτεχνικό πρόγραμμα με τους: Πόλυ Παυλίδη (λύρα), Γιώτα Παπαδοπούλου (τραγούδι), Παράσχος Ελευθεριάδης (λύρα, τραγούδι), Νίκος Μανουσαρίδης (νταούλι), Ιωάννα Τσολερίδου (τραγούδι), Άλκης Μαυροκεφαλίδης (λύρα), Γιώργος Αετόπουλος (τραγούδι) και ο Μίλτος Τερζόπουλος (λύρα).

Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου

  • Μικρό χορευτικό του Συλλόγου Ποντίων  Ελευθερίου Κορδελιού 
  • Χοροί από τον Πολιτιστικό  Σύλλογο κατοίκων Κάτω Ηλιούπολης «Η Αναγέννηση»
  • Χοροί από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Πήγασος
  • Θεατρικό του Συλλόγου Ποντίων  Ελευθερίου Κορδελιού 
  • Μεγάλο χορευτικό παραστάσεων του Συλλόγου Ποντίων  Ελευθερίου Κορδελιού 

Καλλιτεχνικό πρόγραμμα με τους: Αντώνη Παπαδόπουλο (λύρα, τραγούδι), Κώστα Σιώπη (κλαρίνο), Βασίλη Τοπαλίδη (τραγούδι), Θεόδωρο Τοπαλίδη (λύρα), Κώστα Δημητριάδη (τραγούδι), Φόρη Απατσίδη (λύρα, τραγούδι) και Κώστα Τσακαλίδη (λύρα, τραγούδι).