6 Ιανουάριος 2013, 11:34 - Τελευταία Ενημέρωση: 5 Σεπτέμβριος 2014, 21:20

3ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της SKODA Ξάνθη

  • 3ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της SKODA Ξάνθη

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία την Παρασκευή το μεσημέρι το 3ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά που διοργάνωσε η Π.Α.Ε. SKODA ΞΑΝΘΗ στο αθλητικό της κέντρο το τριήμερο 2-3-4 Ιανουαρίου.

Ήταν ένα τριήμερο χαράς, συμμετοχής και θεάματος στο οποίο συμμετείχαν δέκα ομάδες (Μαΐστρος Αλεξανδρούπολης, Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης, Α.Ε. Ποντίων Κομοτηνής, Πανθρακικός, Ολυμπιακός Καβάλας, Ορφέας Puma, Ολυμπιακός Ξάνθης, Α.Ο. Βιστωνίδας και η διοργανώτρια SKODA ΞΑΝΘΗ) με τμήματά τους στις τρεις ηλικιακές κατηγορίες junior, προπαιδικού και παιδικού. Την Παρασκευή το μεσημέρι διεξήχθη και η τελετή λήξης στην οποία ο Υπεύθυνος Ακαδημιών της ξανθιώτικης ΠΑΕ Περικλής Καλογιάννης αφού ευχαρίστησε τους συμμετέχοντες παρέδωσε βεβαιώσεις συμμετοχών στις ομάδες και τους νεαρούς αθλητές καθώς επίσης και μετάλλια σ’ όλους όσους ξεχώρισαν.

Αποτελέσματα:

Παιδικό (1998-99)

Α’ Όμιλος

Τετάρτη 2 Ιανουαρίου

SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Α.Ε. Ποντίων 6-0
Καππαδόκες – Ορφέας Puma 3-1
Πέμπτη 3 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ορφέας Puma 4-0
Α.Ε. Ποντίων – Καππαδόκες 0-4
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Καππαδόκες 3-0
Α.Ε. Ποντίων – Ορφέας Puma 0-5

Η βαθμολογία του α' ομίλου

1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α' 9
2. Καππαδόκες 6
3. Ορφέας Puma 3
4. ΑΕ Ποντίων Κομοτηνής 0

Β’ Όμιλος

Τετάρτη 2 Ιανουαρίου

SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Πανθρακικός 0-2
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Α.Ο. Βιστωνίδας 2-4
Πανθρακικός – Ολυμπιακός Καβ. 4-1

Πέμπτη 3 Ιανουαρίου

SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Ολυμπιακός Καβ. 2-1
Α.Ο. Βιστωνίδας – Πανθρακικός 5-2
Α.Ο. Βιστωνίδας – Ολυμπιακός Καβ. 4-2

Η βαθμολογία του β' ομίλου

1. Α.Ο. Βιστωνίδας 9
2. Πανθρακικός 6
3. SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 3
4. Ολυμπιακός Καβ. 0

Αγώνες τελικής κατάταξης κατηγορίας Παιδικού

Θέσεις 1-2: SKODA ΞΑΝΘΗ Α' - Α.Ο. Βιστωνίδας 4-0
Θέσεις 3-4: Καππαδόκες - Πανθρακικός 0-1
Θέσεις 5-6: Ορφέας Puma - SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 2-3
Θέσεις 7-8: ΑΕ Ποντίων - Ολυμπιακός Καβάλας 1-6

Η τελική κατάταξη

1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α'
2. Α.Ο. Βιστωνίδας
3. Πανθρακικός
4. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
5. SKODA ΞΑΝΘΗ Β'
6. Ορφέας Puma
7. A.E. Ποντίων Κομοτηνής
8. Ολυμπιακός Καβάλας

Πρώτος σκόρερ

Μίχος (Πανθρακικός) 6 γκολ
MVP
Κακουλίδης (Α.Ε. Ποντίων Κομοτηνής)
Καλύτεροι τερματοφύλακες
Τσομακιάν (Καππαδόκες) - Δανδανόπουλος (SKODA ΞΑΝΘΗ)

Προπαιδικό (2000-01)

Α’ Όμιλος

Τετάρτη 2 Ιανουαρίου

Ορφέας Puma - SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 1-3
Καππαδόκες – Ολυμπιακός Ξ. 1-2
Πέμπτη 3 Ιανουαρίου
Ορφέας Puma – Ολυμπιακός Ξ. 1-6
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Καππαδόκες 1-1
Ορφέας Puma – Καππαδόκες 2-4
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Ολυμπιακός Ξ. 1-8

Η βαθμολογία του α' ομίλου

1. Ολυμπιακός Ξ. 9
2. Καππαδόκες 4
3. SKODA ΞΑΝΘΗ Β' 4
4. Ορφέας Puma 0

Β’ Όμιλος

Τετάρτη 2 Ιανουαρίου

SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Πανθρακικός 7-0
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ολυμπιακός Καβ. 3-1
Πανθρακικός – Α.Ο. Βιστωνίδας 1-5
Πέμπτη 3 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Α.Ο. Βιστωνίδας 0-2
Ολυμπιακός Καβ. – Πανθρακικός 3-2
Ολυμπιακός Καβ. - Α.Ο. Βιστωνίδας 4-0

Η βαθμολογία του β' ομίλου

1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α' 6 (10-3)
2. Ολυμπιακός Κ. 6 (8-5)
3. Α.Ο. Βιστωνίδας 6 (7-5)
4. Πανθρακικός 0

Αγώνες τελικής κατάταξης κατηγορίας Προπαιδικού
Θέσεις 1-2: Ολυμπιακός Ξ. - SKODA ΞΑΝΘΗ Α' 0-4
Θέσεις 3-4: Καππαδόκες - Ολυμπιακός Καβ. 0-0 (5-4 π.)
Θέσεις 5-6: SKODA ΞΑΝΘΗ Β' - Α.Ο. Βιστωνίδας 0-3
Θέσεις 7-8: Ορφέας Puma - Πανθρακικός 2-3

Η τελική κατάταξη

1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α'
2. Ολυμπιακός Ξ.
3. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
4. Ολυμπιακός Καβάλας
5. Α.Ο. Βιστωνίδας
6. SKODA ΞΑΝΘΗ Β'
7. Ορφέας Puma
8. Πανθρακικός

Πρώτος σκόρερ

Μπριζολάκης (Ολυμπιακός Ξάνθης) 6 γκολ
MVP
Αρδόγλου (Ορφέας Puma)
Καλύτερος τερματοφύλακας
Μανιάς (Α.Ο. Βιστωνίδας)

Junior (2002-03)

Α’ Όμιλος

Τετάρτη 2 Ιανουαρίου


Καππαδόκες - Ορφέας Puma 2-1
Νέστος Χρ. – Ολυμπιακός Ξ. 2-4
Πέμπτη 3 Ιανουαρίου
Καππαδόκες – Ολυμπιακός Ξ. 1-0
Ορφέας Puma – Νέστος Χρ. 2-1
Καππαδόκες – Νέστος Χρ. 2-2
Ορφέας Puma – Ολυμπιακός Ξ. 0-2

Η βαθμολογία του α' ομίλου

1. Καππαδόκες Αλεξ. 7
2. Ολυμπιακός Ξ. 6
3. Ορφέας Puma 3
4. Νέστος Χρ. 1
Β’ Όμιλος

Τετάρτη 2 Ιανουαρίου

SKODA ΞΑΝΘΗ – Πανθρακικός 11-2
SKODA ΞΑΝΘΗ – Μαΐστρος Αλεξ. 2-1
Πανθρακικός – Ολυμπιακός Καβ. 1-2

Πέμπτη 3 Ιανουαρίου

SKODA ΞΑΝΘΗ – Ολυμπιακός Καβ. 3-2
Μαΐστρος Αλεξ. – Πανθρακικός 3-2
Μαΐστρος Αλεξ. – Ολυμπιακός Καβ. 0-2

Η βαθμολογία του β' ομίλου

1. SKODA ΞΑΝΘΗ 9
2. Ολυμπιακός Καβ. 6
3. Μαΐστρος Αλεξ. 3
4. Πανθρακικός 0

Αγώνες τελικής κατάταξης κατηγορίας Junior

Θέσεις 1-2: Καππαδόκες - SKODA ΞΑΝΘΗ 1-0
Θέσεις 3-4: Ολυμπιακός Ξ. - Ολυμπιακός Καβ. 3-0
Θέσεις 5-6: Ορφέας Puma - Μαΐστρος Αλεξ. 1-1 (πεν. 3-2)
Θέσεις 7-8: Νέστος - Πανθρακικός 2-2 (πεν 7-6)

Η τελική κατάταξη

1. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
2. SKODA ΞΑΝΘΗ
3. Ολυμπιακός Ξάνθης
4. Ολυμπιακός Καβάλας
5. Ορφέας Puma
6. Μαΐστρος Αλεξανδρούπολης
7. Νέστος Χρυσούπολης
8. Πανθρακικός

Πρώτος σκόρερ

Καράμπελας (SKODA ΞΑΝΘΗ) 8 γκολ
MVP
Στοΐνοβιτς (Πανθρακικός)
Καλύτερος τερματοφύλακας
Ζιούτης (Μαΐστρος)

Πηγή: silogosmaistrou.blogspot.gr