19 Νοέμβριος 2012, 09:58 - Τελευταία Ενημέρωση: 17 Οκτώβριος 2014, 19:53

Βραβεία σε μαθητές για την Ιστορία του Πόντου

  • Βραβεία σε μαθητές για την Ιστορία του Πόντου

Πραγματοποιήθηκε χθες 18 Νοεμβρίου 2012 στην Εύξεινο Λέσχη Θεσσαλονίκης η βράβευση των μαθητών για τον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα την Ιστορία των Ελλήνων του Πόντου.  Τον διαγωνισμό αυτό τον συνδιοργάνωσαν η Συντονιστική Επιτροπή Νεολαίας της Π.Ο.Ε. και το Ερευνητικό Κέντρο του Σωματείου «Άγιος Γεώργιος Περιστερεώτα» . 

Την χθεσινή εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο κ. Παρχαρίδης Γεώργιος πρόεδρος της Παμποντιακής Ομοσπονδίας Ελλάδος, ο κ. Κυριακίδης Θεοδόσης υπεύθυνος του Ερευνητικού Κέντρου «Αγίου Γεωργίου Περιστερεώτα» και ο κ. Κεσαπίδης Γρηγόρης πρόεδρος της Συντονιστικής Επιτροπής Νεολαίας της Π.Ο.Ε.

Τα αποτελέσματα του 3ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού για την Ιστορία των Ελλήνων του Πόντου:

Δημοτικό

1ο Βραβείο: Παπαγερούδης Χριστόφορος 12ο Δ.Σ. Ευόσμου

2ο Βραβείο: Βαξεβάνου Ιωάννα 5/Θ Δ.Σ. Μαυροδενδρίου

3ο Βραβείο: Παναγιωτίδου Άννα-Μουτρουπίδου Παναγιώτα 12ο Δ.Σ. Ευόσμου

4ο Βραβείο: Μόδια Εριφύλλη-Σιδηροπούλου Αναστασία 12ο Δ.Σ. Ευόσμου

5ο Βραβείο: Δημάκης Κωνσταντίνος Διαπολιτισμικό Δ.Σ. Νέων Επιβατών

6ο Βραβείο: Δανδαράς Ελευθέριος Διαπολιτισμικό Δ.Σ. Νέων Επιβατών

7ο Βραβείο: Χαλβατζή Δέσποινα 3ο Δ.Σ. Φλώρινας

8ο Βραβείο: Σοροπούλου Φωτεινή Δ.Σ. Λακκώματος Χαλκιδικής

9ο Βραβείο: Μωραΐτης Παναγιώτης 1ο Δ.Σ. Καλαμαριάς

10ο Βραβείο: Σαββίδου Ελένη 16ο Δ.Σ. Ευόσμου

Γυμνάσιο

1ο Βραβείο: Λιούσια Νίκη 7ο Γυμνάσιο Λάρισσας

2ο Βραβείο: Δάιου Αγγελική 3ο Γυμνάσιο Νάουσας

3ο Βραβείο: Τουμανίδου Μαγδαληνή Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια «Η Ελληνική Παιδεία»

4ο Βραβείο: Χαραλάμπου Νικόλαος Εκπαιδευτήρια Καντά

5ο Βραβείο: Τζιερτζίδου Ευστρατία 1ο Γυμνάσιο Δράμας

6ο Βραβείο: Σταμπούλη Μαρία 5ο Γυμνάσιο Δράμας

7ο Βραβείο: Σακίδης Παναγιώτης 3ο Γυμνάσιο Νάουσας

8ο Βραβείο: Αλεξανδρίδου Βάσω 1ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας

9ο Βραβείο: Λότσιου Ιωάννα 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης

10ο Βραβείο: Παπαγεωργίου Ιωάννης 1ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού

Λύκειο

1ο Βραβείο: Αθανασιάδης Γεώργιος Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης

2ο Βραβείο: Κετσετσής Αργύρης 1ο ΓΕΛ Κικλίς

3ο Βραβείο: Κυρμανίδου Ευτυχία Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Μακεδονίας

4ο Βραβείο: Λαζαρίδης Θωμάς 2ο ΓΕΛ Καβάλας

5ο Βραβείο: Μπεχλιβάνη Κωνσταντίνα 3ο ΓΕΛ Κατερίνης

6ο Βραβείο: Παρχαρίδου Ευλαμπία 4ο ΓΕΛ Δράμας

7ο Βραβείο: Μαργετουσάκη Ειρήνη Ιδιωτικό Ενιαίο Λύκειο «Εκπαιδευτική Αναγέννηση»

8ο Βραβείο: Ανδρεάκου Αικατερίνη-Κυνθία Εκπαιδευτήρια Μπουγά Καλαμάτας

9ο Βραβείο: Στανιτσίδου Στεργιανή 5ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης

10ο Βραβείο: Μπέτζιου Μαριάνθη ΕΠΑΛ Άργος Ορεστικού

Επιμέλεια: Κάλλη Ε. Pontos-News.Gr

Gallery