15 Φεβρουάριος 2020, 22:33 - Τελευταία Ενημέρωση: 15 Φεβρουάριος 2020, 22:31

Εύκολα ο Ολυμπιακός 4-0 τον Πανιώνιο (γκολ)

• Εύκολα ο Ολυμπιακός 4-0 τον Πανιώνιο (γκολ)
    Ο Κώστας Φορτούνης με την μπάλα στα πόδια κατά τη διάρκεια του αγώνα Ολυμπιακός-Πανιώνιος για την 24η αγωνιστική (φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ / Παναγιώτης Μοσχανδρέου)

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 4-0 τον Πανιώνιο σε παιχνίδι που έγινε απόψε στο Καραϊσκάκη για την 24η αγωνιστική της Super League και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ουσιαστικά, η πειραϊκή ομάδα «καθάρισε» τη νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, καθώς μόλις στο 10ο λεπτό είχε πάρει προβάδισμα τριών γκολ με τα τέρματα των Χασάν (4΄), Ελ Αραμπί (6΄) και Φορτούνη (10΄). Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ελ Αραμπί στο 26′ πανηγυρίζοντας το 17o τέρμα του στη φετινή Super League.

Οι Ερυθρόλευκοι, που διατήρησαν έτσι το αήττητο (18-6-0) που έχουν από την έναρξη της περιόδου στο πρωτάθλημα, επικεντρώνονται πλέον στον αγωνιστικό Γολγοθά που έχουν μπροστά τους τις δύο εβδομάδες που ακολουθούν: τα δύο ματς του Europa League με την Άρσεναλ και ενδιάμεσα το ντέρμπι πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.