26 Ιανουάριος 2019, 22:39 - Τελευταία Ενημέρωση: 26 Ιανουάριος 2019, 22:08

Super League: Πανιώνιος-ΑΕΚ 0-2

• Super League: Πανιώνιος-ΑΕΚ 0-2
    Ο Πόντσε (ΑΕΚ) πετυχαίνει το 0-2 στο ματς με τον Πανιώνιο και πανηγυρίζει (φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ / Παναγιώτης Μοσχανδρέου)

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη στις εγχώριες διοργανώσεις για την ΑΕΚ, με το 2-0 που σημείωσε σήμερα επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη για την 18η αγωνιστική της Super League. Το πρώτο γκολ της Ένωσης σημείωσε στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πέτρος Μάνταλος, ενώ ο Έκι Πόνσε σφράγισε την κιτρινόμαυρη νίκη με το 11ο τέρμα του σε 16 συμμετοχές στο φετινό πρωτάθλημα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στα άλλα δύο παιχνίδια του Σαββάτου για την 18η αγωνιστική, Παναιτωλικός και Ξάνθη έμειναν στο 0-0 στο Αγρίνιο, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης, στους «Ζωσιμάδες» (το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 6ο λεπτό ο Δημήτρης Μάνος).