14 Δεκέμβριος 2018, 23:43 - Τελευταία Ενημέρωση: 14 Δεκέμβριος 2018, 23:35

Euroleague: Παναθηναϊκός-Νταρουσάφακα 75-67

• Euroleague: Παναθηναϊκός-Νταρουσάφακα 75-67
    Στιγμιότυπο από το παιχνίδι Παναθηναϊκός-Νταρουσάφακα για την 12η αγωνιστική της Ευρωλίγκας (φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ / Γεωργία Παναγοπούλου)

Με σερί 10-0 στα τελευταία δύο λεπτά και με το σκορ στο 65-65, ο Παναθηναϊκός «ξύπνησε» στο φινάλε και πήρε τη νίκη με 75-67 επί της Νταρουσάφακα σε παιχνίδι που έγινε στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Euroleague, βάζοντας έτσι τέρμα στο αρνητικό σερί των τριών ηττών.

Οι Πράσινοι, που ξέφυγαν και με 11 πόντους στο ημίχρονο και στις αρχές της τρίτης περιόδου, έκαναν ντέρμπι το ματς στην τελευταία περίοδο, προβληματίζοντας έντονα για μία ακόμη φορά με την εμφάνισή τους, ειδικά μπροστά στο κοινό τους. Παρόλα αυτά, πέτυχαν το ζητούμενο, δηλαδή τη νίκη (η 6η στην φετινή διοργάνωση), ενώ υποχρέωσαν τους Τούρκους στην 11η ήττα τους. Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-32 (ημ.), 57-53, 75-67.