25 Νοέμβριος 2018, 23:29 - Τελευταία Ενημέρωση: 25 Νοέμβριος 2018, 23:18

Νίκες με ανατροπή για Ολυμπιακό, Άρη

• Νίκες με ανατροπή για Ολυμπιακό, Άρη
    Εικόνα από το παιχνίδι Ατρόμητος-Ολυμπιακός για την 11η αγωνιστική της Super League (φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ / Παναγιώτης Μοσχανδρέου)

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, σε ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Super League. Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο 43΄ με τον κορυφαίο σκόρερ του πρωταθλήματος Ευθύμη Κουλούρη (9 τέρματα). Οι Ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν στο 49΄ με τον Καμαρά, ενώ το «χρυσό» γκολ για τους Πειραιώτες σημείωσε ο Βούκοβιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι, που έχασαν έτσι το αήττητο στο πρωτάθλημα, έπαιζαν από το 58΄ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπουσούλατζιτς με 2η κίτρινη κάρτα.

Απίθανη ανατροπή και νίκη για τον Άρη στο Ηράκλειο, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Χαμζά Γιουνές. Ο Τυνήσιος επιθετικός πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις (93΄ και 94΄), ανέτρεψε το προβάδισμα που είχε δώσει από το 75΄ στους Κρητικούς ο συμπατριώτης του Ισμαϊλ Σασί και διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ των Κίτρινων, στο ντεμπούτο του Σάββα Παντελίδη στον πάγκο της ομάδας της Θεσσαλονίκης.

Στo άλλο παιχνίδι της Κυριακής για την 11η αγωνιστική, ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε πολύτιμο τρίποντο (2-0) επί του Λεβαδειακού στους Ζωσιμάδες. Για τον «Άγιαξ της Ηπείρου», και τα δύο τέρματα σημείωσε ο Κρίζμαν (18΄, 50΄). Η αυλαία της αγωνιστικής πέφτει τη Δευτέρα (26/11) στη Νέα Σμύρνη με την αναμέτρηση του Πανιωνίου με τη Λαμία.