27 Αύγουστος 2017, 23:54 - Τελευταία Ενημέρωση: 27 Αύγουστος 2017, 23:56

Super League: Ισόπαλη η ΑΕΚ με τον ΠΑΣ (0-0)

• Super League: Ισόπαλη η ΑΕΚ με τον ΠΑΣ (0-0)
    (Φωτ.: Facebook /ΑΕΚ FC)

Η ΑΕΚ άφησε βαθμούς στα Γιάννινα, όπου αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον ΠΑΣ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League. Δύο φορές οι Κιτρινόμαυροι σημάδεψαν τα δοκάρια του Βελλίδη, την πρώτη ο Λιβάγια στο 44΄ και τη δεύτερη ο Τσόσιτς στο 84΄.

Ισοπαλία 0-0 παραχώρησε και ο Παναθηναϊκός στον Λεβαδειακό.

Αφού «σπατάλησαν» το πρώτο ημίχρονο, οι Πράσινοι έπαιξαν με αριθμητικό μειονέκτημα σε ολόκληρο το δεύτερο λόγω αποβολής του Ευαγγέλου στο 48΄ και κινδύνεψαν άμεσα με ήττα καθώς οι Βοιωτοί έχασαν πολλές ευκαιρίες.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-1 την Κέρκυρα στην Τούμπα και πήρε το πρώτο του τρίποντο σε δύο αγώνες στη φετινή Super League. Οι Πρίγιοβιτς (42΄), Πέλκας (54΄) και Μακ (59΄) πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ η Κέρκυρα είχε ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι του Νούνες.

Ο Πανιώνιος αποδεικνύει ότι και φέτος έχει μεγάλες προσδοκίες. Οι Κυανέρυθροι επικράτησαν 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης και έφτασαν τους έξι βαθμούς. Οι παίκτες του Γρηγορίου έπιασαν εκπληκτική απόδοση, είχαν δοκάρι και πολλές ευκαιρίες. Τα γκολ σημείωσαν οι Χατζισαφί (39’) και Λάμπρου (56’).

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τον αγώνα Λάρισα-Αστέρας Τρίπολης (21:30).