1 Οκτωβρίου 2016, 23:34 - Τελευταία Ενημέρωση: 1 Οκτωβρίου 2016, 23:39

Super League: Ηρακλής-Πανιώνιος 1-2

• Super League: Ηρακλής-Πανιώνιος 1-2
    Κούρος (Ηρακλής) και Μασούρας (Πανιώνιος) σε μια εντυπωσιακή μονομαχία από το ματς του Καυτανζογλείου για την 6η αγωνιστική της Super League (φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ / Σωτήρης Μπαρμπαρούσης)

Με σκόρερ τους δύο Ιρανούς, Μασούντ και Ανσαριφάρντ, ο Πανιώνιος νίκησε 2-1 τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο, στο τελευταίο παιχνίδι του Σαββάτου, για την 6η αγωνιστική της Super League. Ο πρώτος άνοιξε το σκορ στο 34΄ και ο συμπατριώτης καθάρισε το τρίποντο στο 78΄. Για τον Γηραιό μείωσε στο 85΄ ο Λεοζίνιο. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν ο Μπεν για τον Πανιώνιο και ο Λουκίνας από πλευράς γηπεδούχων.

Νωρίτερα, στα άλλα δύο ματς του Σαββάτου, o ΠΑΣ Γιάννινα με γκολ του Βιντάλ στο 80ο λεπτό πήρε πολύτιμη νίκη στην Κέρκυρα επί του τοπικού ΑΟΚ.

Η αναμέτρηση στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την Λάρισα έληξε 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σίλβα στο 55΄, αλλά στο 66΄ ο Ντοντό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.