8 Νοέμβριος 2015, 22:16 - Τελευταία Ενημέρωση: 8 Νοέμβριος 2015, 22:11

Super League: Ο Ολυμπιακός έκανε το «10 στα 10»

• Super League: Ο Ολυμπιακός έκανε το «10 στα 10»
    Ντα Κόστα (Ολυμπιακός) και Βέλλιος (Ηρακλής) σε εντυπωσιακή μονομαχία από τον αγώνα των δύο ομάδων για τη 10η αγωνιστική της Super League (φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ/Παναγιώτης Μοσχανδρέου)

Ο Ολυμπιακός, με γκολ των Μιλιβόγεβιτς (20') και Ιντέγε (61') νίκησε τον Ηρακλή 2-0 στο Καραϊσκάκη και πηγαίνει στο ντέρμπι της Λεωφόρου με το «10 στα 10» και με «αέρα» οκτώ βαθμών από τον (δεύτερο) Παναθηναϊκό.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-0 από τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ σε σημερινό αγώνα για την 10η αγωνιστική της Super League.

Με δέκα παίκτες έπαιξε η Ένωση σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο. Ο Κουκουλάκης απέβαλλε τον Βάργκας στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου. Σκόρερ για τους Αρκάδες ήταν ο Δημήτρης Παπαδόπουλος (89΄).

(Φωτ.: intime)

Εντονη ήταν η διαμαρτυρία των φίλων της ΑΕΚ αναφορικά με τις θέσεις του Νίκου Φίλη για τη Γενοκτονία των Ποντίων. Το πανό που κρεμάστηκε (ήταν το μοναδικό) μπροστά από το πέταλο της Original 21 είχε ένα σύνθημα γραμμένο σε σκληρή γλώσσα.

Οι… γκέλες του ΠΑΟΚ συνεχίστηκαν. Ο Δικέφαλος του Βορρά παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στον ουραγό Πανθρακικό, μέσα στην Τούμπα. Δύο γκολ πέτυχε ο Ροντρίγκες (14΄,47΄) και το άλλο ο Αθανασιάδης (61΄).

Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Μπαϊκαρά (42΄,77΄) και Παπαγεωργίου (25΄). Μετά το τέλος του αγώνα, οπαδοί του ΠΑΟΚ πήγαν στα αποδυτήρια και τα «έψαλλαν» στους παίκτες.

Η Βέροια έμεινε όρθια στη Λιβαδειά αποσπώντας ισοπαλία 1-1 από τον Λεβαδειακό (Ναζλίδης 75΄-Μερεμπασβίλι 28΄).